Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II i III
W dniu 03.03.2020 odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.
W dniu 03.03.2020 odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mały Mistrz Ortografii”.
W ramach realizacji projektu „ Mali detektywi na tropie geologicznych odkryć” uczniowie klasy 3 b spotkali się z Panem Łukaszem Tekiela i Panem Piotrem Lejczakiem w Muzeum Regionalnym w Lubaniu.
Okolice Lubania to obszar, który jest bardo urozmaicony pod względem budowy geologicznej. Po wcześniejszych zajęciach w terenie w okolicach Leśnej, gdzie niestety oprócz gnejsów z miką nie znaleźliśmy nic, podjęliśmy się wydobycia ukrytych minerałów w sztabkach gipsu, które dostaliśmy w prezencie.
Na zaproszenie 3b, która chciała uzyskać rzeczowe wsparcie w realizacji projektu „Mali detektywi na tropie geologicznych odkryć”, przybył do klasy Pan W. Karczewski, który jest geodetą, ale z zamiłowania pasjonatem budowy Ziemi, kolekcjonerem skał i przepięknych minerałów
Na kolejną wycieczkę wybraliśmy się na warsztaty ekologiczne do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach „Postaw na zieloną energię”. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się co to jest energia odnawialna.
9 marca br.,w naszej szkole gościliśmy Teatr Iluzji Aleksandra Tkacza. Aktorzy zaprezentowali niesamowity spektakl przygotowany z myślą o dzieciach i młodzieży.
W dniu 04 marca 2020r. w naszej szkole uczniowie klas II i III, którzy świetnie radzą sobie z pisownią „trudnych” wyrazów, wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”. Tegoroczne eliminacje były związane z tematem przewodnim ,,Szkolne życie”.
Dnia 3 marca 2020 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny „Szkolny Mały Mistrz Ortografii”.
Na pierwszym, po feryjnej przerwie, apelu ,,Małego Samorządu”, dnia 4 marca br.,spotkały się wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. Tego dnia maluchy poznały wszystkich, którzy bardzo aktywnie włączają się w różnorakie zadania i działania promujące naszą szkołę.
Współrzędne geograficzne, cechy południków i równoleżników, szerokość geograficzna, podział półkuli czy GPS – te terminy nie są obce najlepszym szkolnym geografom – miłośnikom jednej z nauk przyrodniczych i społecznych.