Zagraliśmy „Balladynę”- było wesoło…
25 lutego 2013 roku w naszej klasie na lekcji języka polskiego obejrzałam przedstawioną na wiele sposobów inscenizację fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.
!--[if>![endif]-->!--[if>!--[if>25 lutego 2013 roku w naszej klasie na lekcji języka polskiego obejrzałam przedstawioną na wiele sposobów inscenizację fragmentu dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”.
!--[if>![endif]-->!--[if>!--[if>Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku zostały zorganizowane w 2012 roku po raz pierwszy w trybie pilotażowym. Do eliminacji zgłosiło się ponad 100 szkół i wystartowało w nich ponad 4000 uczniów.
18 lutego 2013 roku w Smolniku na hali sportowej tamtejszej szkoły podstawowej odbyły się zawody „Mini piłka siatkowa dla dziewcząt klas V- siatkarskie 3”. Był to etap powiatowy do, którego zakwalifikowały się 4 szkoły z powiatu lubańskiego ( Smolnik, Pisarzowice, Lubań 1 i Lubań 4).
17 stycznia2013r. w Lubaniu na miejskiej pływalni MOSIR odbyły się zawody na szczeblu miejsko- powiatowym ,,Drużynowe Zawody Pływackie”.
W sobotę 16 lutego 2013 roku troje uczniów reprezentowało naszą szkołę podczas finału konkursu lingwistyki matematycznej "Wieża Babel". Konkurs odbył się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. W konkursie można było uzyskać 50 punktów. Zwycięzca zdobył 49.
WSZYSTKO JEST MUZYKĄ
23 stycznia naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość – muzykujący góral, półfinalista muzycznego show „Mam Talent”, Jacenty Ignatowicz.
W piątek - 25 stycznia nasza szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami zachęcała do zabawy młodszych uczniów klas I-III.
Wszyscy wiedzą, że zima za pasem, na dworze mróz i śnieg… Skąd pomysł, żeby rozmawiać o pszczołach, gdy one zamknięte w ulach próbują przetrwać najtrudniejszy czas – zimowe miesiące? A to za sprawą litery „u”, którą poznaliśmy na lekcji. „U” jak „ul”!!!
Młodzi pasjonaci regionu i historii wraz z opiekunem panią Elwirą Wojtusik odwiedzili Archiwum Państwowe w Lubaniu.
Pani Barbara Grzybek – pracownik archiwum – w niezwykle interesujący sposób oprowadziła nas po pomieszczeniach, które kryły mnóstwo źródeł pisanych i niepisanych z przeszłości Lubania oraz regionu.
REALIZACJA PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO „ BĄDŹ BEZPIECZNY” z wykorzystaniem elementów programu pierwszej pomocy „ Ratujemy i uczymy ratować”